Fulltextové vyhledávání

Vyhledat v katalogu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Pokládka vinylové podlahy: Který typ vinylu se hodí právě k vám?

Pokládka vinylové podlahy: Který typ vinylu se hodí právě k vám?



Vinylové podlahy jsou oblíbené hned z několika důvodů. Jsou odolné, praktické, moderní a použít je můžete doslova všude. Hodí se pro celoplošné lepení i pro volnou pokládku, obložit jimi můžete také schodiště. Podívejte se, jaké druhy vinylu se vyrábí.

Vinyl si získal oblibu kvůli svému nadčasovému vzhledu i jedinečným vlastnostem. Povrch vinylové podlahy je příjemný při chůzi a zároveň odolný vůči poškrábání a mechanickému poškození. Hodí se i pro místnosti v patře nebo v bytech, protože tlumí kročejový hluk.

Vinylové podlahy jsou praktické také z hlediska údržby – snadno se stírají, zvládnou zátěž i vlhkost, takže je lze použít například v koupelnách nebo v kuchyních. Hovoří pro ně i snadná pokládka a široký výběr dekorů.

Druhy vinylových podlah

Při výběru vinylové podlahy se můžete setkat hned s několika typy. Prodávají se buď v rolích, nebo v dílcích. Provedení je pak lepené, samolepicí, bez lepení nebo zámkové. Každý z těchto druhů vinylových podlah má své výhody a nevýhody.

Vinylové role najdou uplatnění hlavně ve velkých místnostech. Lepí se nebo se pokládají na volno. Celoplošné lepení je vhodné ve všech prostorách s rozlohou nad 20 metrů čtverečních. Použít lze i dílce, které se často prodávají jako čtverce nebo obdélníky – ty mohou být samolepící nebo zámkové.

Lepený versus zámkový vinyl

Rozdíly mezi lepeným a zámkovým vinylem nejsou jen v pokládce podlahy, ale také v jejích vlastnostech nebo ceně.

  • Lepená vinylová podlaha vešla ve všeobecné povědomí jako levnější varianta. Důležitá je příprava podkladu, což může realizaci prodražit. Perfektně vyrovnaný podklad je nezbytností. Lepená verze vinylové podlahy je tišší a působí pevně. Na druhou stranu ale neposkytuje žádné izolační vlastnosti a není tak pohodlná při chůzi (lidé si mohou stěžovat na bolest nohou).
  • Zámková vinylová podlaha je vhodná hlavně v místech, kde nelze stěrkovat. Pod zámkové vinyly je ale vždy nutné aplikovat speciální podložku, takže síla celkové konstrukce podlahy se navyšuje na zhruba 7 mm, a to může být v některých interiérech problematické. U zámkových materiálů nevznikají možné spáry, což se může vlivem teplot přihodit u lepeného vinylu. Zámkové verze s HDF nosičem jsou zase náchylné na působení vlhkosti.

Zohledněte výhody a nevýhody vinylu

Jednotlivé typy vinylových podlah mají své výhody a nevýhody, proto je vždy nutné posoudit konkrétní situaci a interiér, pro nějž je vinyl vybírán. Kromě druhu podlahy pak zohledněte i design a barevnost krytiny, která by měla ladit s dveřmi a dalšími prvky (například kuchyňskou linkou). Podívejte se, z jakých dekorů vinylu můžete vybírat!

S realizací vinylových podlah vám rádi pomůžeme!

 

Více informací v naší nabídce


Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
Chráněno službou reCAPTCHA.
ikona chat
zavřít

Zeptejte se nás